Premium Sailing Team

Eesti Meistrivõistlused X 41OD klassis…

…algasid udus ja lõppesid plekis. Premiumil õnnestus tiitlit kaitsta!

Erinevalt eelmisest aastast oli selle hooaja X41 Eesti Meistrivõistlused plaanitud kahepäevastena. Kahjuks oli kahanenud ka fliit sest Forte tänavu ei osalenud.

Reedel plaanisime trenni teha aga sellest ei tulnud paksu udu tõttu midagi välja.

130510udu

Sarnased tingimused valitsesid ka võistuspäeva hommikul. Start lükati kahe tunni võrra edasi ja ka siis seilasime lahel konkurente nägemata ja asukohats täpsemat aimu omamatta suurte laevade udupasunate saatel paar tundi ennem kui asjaks läks.

Kella kolme paiku laupäeval udu siiski hajus ja action sai alata. Olympicu lõbusad poisid alustasid vägevalt esimese sõidu võiduga. Edasi läks neil kahjuks langevas joones – 2-4-4.

130512olympic

Soomlaste Nicole Cramo seevastu kogus sõit sõidult tuure ja esimese sõidu viimasele kohale järgnesid juba 3-1-2 koht.

130511nicole

Pühapäeval enam udu ei olnud ja samuti puudus tuul…

Starti lükati paar tundi edasi ja üks start kohtunike ning purjetajate tahtejõu najal ka anti. See sõit siiski katkestati ja rohkemaks enam tuult ei jätkunud.

130512plekk

Premium kaitses X41 klassi Eesti Meistri tiitlit ja eelmise aastaga võrreldes ei muutunud ka ka ülejäänud jõujooned: Eesti hõbeda viis lahe taguste sortside juurde  Nicole ning pronks jäi Olympicuga kaminasimmsi kaunistama…

Kiidame korraldajaid, konkurente, toetajaid ja emasid kelle pojad sel päeval merel olid.

Erilised tänud Jänesele, kes udus ja plekis Suurt Halli meeskonnale ligi ei lasknud ning Eesti Politseile tänu kellele ta üle üldse startida sai.130512jänes